Bojerowe Mistrzostwa Polski na Zalewie Zegrzyńskim

Do zawodów przystąpiło 60 zawodników, w tym 4 zawodniczki. Pierwszego dnia wyścigi rozegrane zostały przy silnym wietrze 5-7 m/s. Odbyło się 5 wyścigów w kategorii mężczyzn i kobiet w dość nietypowych warunkach. Tafla zalewu była zmarznięta, twarda i nierówna. Spowodował to piątkowy trening, kiedy lód był miękki i przykryty śniegową breją.

Pierwsze miejsce w sobotnich wyścigach zajął aktualny mistrz świata Tomasz Zakrzewski wyprzedzając Michała Burczyńskiego oraz swojego młodszego brata Łukasza Zakrzewskiego.
W kategorii kobiet zwyciężyła Zuzia Rybicka przed Sarą Piasecką i Wiktorią Walter. Co ciekawe mistrzostwa polski kobiet w klasie DN odbyły się po wielu latach przerwy.

Mistrzostwa odbyły się tylko w sobotę. Niestety wyścigi zaplanowane na niedzielę, ze względu na bardzo silny wiatr oraz niebezpieczne lodowe koleiny, zostały odwołane.