Bojery UKS Pilawa Nieporęt, sezon 20122013

Sezon bojerowy 20122013 jest bardzo kapryśny a właściwie pogoda od której zależy.

Pierwsze regaty zaplanowane były w dniach 9-10 lutego. Termin korzystny, koniec ferii. Miejsce, tam gdzie najlepszy lód, czyli Zalew Wiślany lub jezioro Śniardwy. Wyruszyliśmy w piątek wcześnie rano, o godzinie 10.30 byliśmy w Okartowie nad jeziorem Śniardwy. Niestety po nocnych opadach akwen nie nadawał się do rozegrania regat. O godzinie 12.00 zapadła decyzja, że REGATY ODBĘDĄ SIĘ na jeziorze Charzykowskim koło Chojnic. Dojechaliśmy tam o godzinie 18.30.

W sobotę rano rozpakowanie sprzętu, przygotowanie do startu. Niestety mało wiatru. Lód dobry, gruby ale wiatru jak na lekarstwo. W końcu o godz.13.00 start do pierwszego i zarazem ostatniego wyścigu. Słabego wiatru starczyło na rozegranie tylko jednego wyścigu. 10 lutego – drugi dzień regat . Zupełny brak wiatru. Pakowanie sprzętu i powrót do domu.

Regaty tej rangi uznane są za ważne po rozegraniu minimum trzech wyścigów. Startowali Bogusia Żulewska i Maciej Krusiec.
Jeśli będą sprzyjające warunki może uda się je rozegrać w terminie rezerwowym.

Teraz myślimy już o Mistrzostwach Świata i Europy, które odbędą się na Litwie w terminie 20-23.02.2013. Na te zawody dołączy do nas Kuba Marczak. Wyjeżdżamy w poniedziałek 18 lutego. Może relacja z tych zawodów będzie ciekawsza.

Serdecznie Pozdrawiam
Trener Żeglarstwa Janek Tomczyk