Regaty Nieporęckie Żagle

Regaty, których organizatorem była Gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli Wójt Maciej Mazur, wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec oraz Starosta Robert Wróbel (również biorący udział w regatach). Zaszczycił nas także Wojciech Brzozowski, siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i niezbyt mocny wiatr, nie zapowiadała zbliżających się trudności. A te pojawiły się wraz z wzrastającą siłą wiatru. Nagłe silne porywy o mało nie uniosły promocyjnego namiotu gminy Nieporęt stojącego w porcie, nie oszczędziły jednak łódek. Spośród startujących załóg, tylko dwie nie zaliczyły wywrotki. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił Sędzia Główny – Karol Pajka podkreślając, że musieli się zmierzyć z naprawdę trudnymi warunkami, wiatr momentami miał 6 stopni w skali Beauforta.
W klasie Omega Standard I miejsce zajęła załoga reprezentująca gminę Nieporęt w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Krzysztof Aniołkowski i Franek Aniołkowski. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Piotrowi Stróżniakowi z Dominiką Strużniak i Filipem Wereski.

Regatom towarzyszyły także atrakcje na lądzie. Darmowe dmuchańce dla dzieci były miejscem bardzo aktywnej i radosnej zabawy, równie dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne rejsy tramwajem wodnym „Laguna”, dzięki którym wszyscy mogli zakosztować pobytu na Jeziorze Zegrzyńskim. W namiocie promocyjnym od rana czekały na gości foldery, mapy, pocztówki oraz gadżety gminne. Na zakończenie regat wystąpił z dwugodzinnym koncertem zespół B.O.R.Y., w znakomitym repertuarze szantowym.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z regat