Rekordowy Volvo Triathlon Series Nieporęt za nami

Miasteczko triathlonowe stanęło w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada, a zmagania triathlonistów przeprowadzono w Białobrzegach, Ryni i Beniaminowie. Mimo nienajlepszych prognoz na niedzielę pogoda dopisała i była sprzymierzeńcem uczestników.

Triathlon to trzy dyscypliny w jednym – pływanie, jazda na rowerze oraz bieg. Równo o godzinie 9 pierwsi triathloniści dystansu 1/8 IronMan wbiegli do wody i zaczęła się zacięta rywalizacja o zwycięstwo, co dla niektórych oznaczało samo ukończenie triathlonu. Na początek zawodnicy mieli do pokonania 475 m. Po wyjściu z wody szybko na rowery i w drogę – na trasę rowerową. Po 22,5 km jeszcze tylko 5,25 km biegiem i upragniona meta. Najlepszy na tym dystansie Marcin Sobczak z Rumii zameldował się na mecie z czasem 1:04:26s. Tylko kilka minut później na metę wbiegła pierwsza z pań – Katarzyna Czerwińska z Warszawy.

Nieco trudniej mieli zawodnicy startujący na dystansie 1/4 IronMan. Dla nich start przewidziany był o 11.30, a odległości z dystansu 1/8 musieli pokonać podwójnie: 950 m płynąc, rowerem 45 km i 10,5 km biegiem. Nieco ponad dwie godziny zajęło Jakubowi Goliniewskiemu z Częstochowy pokonanie całej trasy. Mimo ogromnego zmęczenia kolejni zawodnicy z uśmiechem na twarzach przekraczali linie mety. Warto też dodać, że w zawodach wystartowało aż 29 sztafet, co było rekordem serii Volvo Triathlon.

Reprezentantami gminy Nieporęt na tym dystansie byli: Mirek Zieliński z czasem 2:34.06, Tomasz Madej z czasem 2:47:07s i Michał Zieliński, który do mety dotarł po 3:03.00s.

Jako gospodarz Gmina Nieporęt miała w triathlonowym miasteczku swoje stoisko. Foldery, mapy, pocztówki i inne materiały promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kibiców i zawodników, którzy przyjechali z całej Polski.
Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, a dla najlepszych triathlonistów przewidziane były atrakcyjne nagrody, które po zakończeniu zmagań wręczyła Alicja Sokołowska – zastępca wójta gminy Nieporęt.

Wszystkim, którzy wystartowali na triathlonowych trasach w gminie Nieporęt gratulujemy wytrwałości, bo samo ukończenie trasy było dużym sukcesem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów