UKS Dębina na podium

Po raz pierwszy na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” zorganizowano turniej siatkówki na szeroką skalę – „Orlik Volleymania”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem – Polski Związek Piłki Siatkowej.
Zawodnicy z UKS Dębina w finale wojewódzkim zajęli II miejsce i tym samym awansowali do finału ogólnopolskiego turnieju „Orlik Volleymania” , który w dniach 1-2 października odbył się w Sopocie.
Na początek porażka z późniejszym triumfatorem turnieju UKS Jastarnia, a następnie dwa zwycięstwa, zapewniły awans do półfinału. Tam ”Dębina” uległa siatkarzom z MKS MOS Turek, lecz otrzymała szansę na trzecie miejsce. Szansę tę wykorzystała i wywalczyła brązowy medal po trudnym pojedynku z Gimnazjum Przygłów.