Wystartowali w Nieporęcie

Triathlon jest popularną, choć trudną dyscypliną sportu. Wymaga kondycji i wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Uczestnicy muszą sprawdzić się w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu. Najlepsi zawodnicy rywalizują o miejsce na podium, dla innych samo ukończenie zawodów jest zwycięstwem. Emocje na mecie są ogromne, radość uczestników dzielą z nimi dopingujący ich członkowie rodzin i znajomi.

Do zorganizowania zawodów niezbędne są odpowiednie warunki, a te gmina Nieporęt oferuje zawodnikom doskonałe, zarówno do pływania, jak i do rywalizacji rowerowej i biegów.

Triathlon rozgrywany jest na kilku dystansach. Podczas zawodów w gminie Nieporęt, w których wystartowało przeszło 850 zawodników, ścigano się na dystansach: 1/4 Ironman – 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem, 10,5 km biegu (plus sztafety na tym dystansie) oraz 1/8 Ironman – 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu. Start i meta zlokalizowane były na terenie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada w Białobrzegach.

Na początku imprezy zawodnicy zmierzyli się z dystansem 1/8 Ironman. Najszybszym mężczyzną okazał się Krzysztof Hadas z Poznania (CITIZEN), który nie pozwolił się dogonić Dariuszowi Stachowi z Warszawy (CSGT GŁOGÓW AGROLOK SPORT TEAM). Różnica pomiędzy dwoma zawodnikami to zaledwie 12 sekund. Zwycięzca minął linię mety po 1:01:08. Drugi zawodnik osiągnął czas 1:01:20. Podium uzupełnił Rafał Tulwin z Radzymina (TRIMACHINE) – 1:03:37. Wśród kobiet triumfowała Agata Sobielga z Warszawy (VEGE CANNIBAL TEAM), która uzyskała czas 1:12:20. Druga linię mety minęła Julia Włodarczyk z Łodzi – 1:12:50. Trzecie miejsce przypadło Natalii Nikel z Suszu (UKS TRS SUSZ) – 1:15:29.

W klasyfikacji 1/4 Ironman najlepszym okazał się Marcin Konieczny z Olsztyna (TRIATHLON SERIES TEAM). Na pokonanie całego dystansu (wraz ze zmianą odzieży na poszczególnych strefach zmian dyscypliny) potrzebował 1:58:45. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Decowi z Goleniowa (TRIATHLON SERIES TEAM/Hanza Goleniów), który zanotował na mecie czas 1:59:23. Trzecie miejsce zajął Daniel Domirski z Kobyłki (LUFT TRI TEAM). Czas, jaki uzyskał po przekroczeniu linii mety, to 2:02:51.

Wśród kobiet najlepszą triathlonistką była Olga Kowalska z Warszawy (TRINERGY TEAM). Czas 2:11:56 dał Kowalskiej 21 miejsce w klasyfikacji OPEN! Drugie miejsce zajęła Aleksandra Sosnowska z Białegostoku (TRIATHLON SERIES TEAM) – 2:22:21, a trzecie miejsce wywalczyła Alicja Misiak z Suszu (UKS TRS SUSZ).

Klasyfikacja sztafetowa na dystansie 1/4 Ironman:

1. Sklepbiegacza.pl – Maciej Andruszkiewicz, Bartłomiej Wicher i Paweł Raczyński – 2:10:47
2. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu – Dariusz Grzybowski, Marek Szewczyk, Marcin Bielski – 2:11:47
3. PZU Sport Team – Paweł Lisiecki, Sławomir Gadomski, Andrzej Ciosmak – 2:12:27.

Medale i puchary wręczyli zwycięzcom zawodów Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur oraz Zastępca Wójta Alicja Sokołowska. Organizatorzy zapewnili, ze w przyszłym roku zawodnicy ponownie spotkają się nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Galeria fotograficzna

Foto

Foto

Foto

Foto