Zawody Mikołajkowe w Aquaparku Fala

Celem zawodów była promocja zdrowych form wypoczynku rodzinnego, popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu przyjaznej dla każdego, ale przede wszystkim zorganizowanie świetnej zabawy dla dzieci i młodzieży. Od godziny 11:30 zawodnicy zaczęli się rejestrować w kasie Ośrodka. Każdy uczestnik dostał swój numer startowy. O godzinie 12:00 Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Nieporęt uroczyście otworzył Zawody Mikołajkowe, które prowadziła Anna Wenerska – doświadczona już konferansjerka – instruktor aquaaerobiku na naszej pływalni, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum. Zawody rozpoczęły się konkurencją WYŚCIG AUSTRALIJSKI, który polegał na przepłynięciu basenu sportowego w szerz i pokonaniu po drodze przeszkód w postaci lin. Wyścig podzielony był na 3 kategorie wiekowe:
1) Dzieci z roczników 2006 – 2008. Najlepszy okazał się Jan Olszewski, następny był Rafał Raszkiewicz, na trzecim miejscu uplasował się Kacper Karolak.
2) Dzieci z roczników 2003 – 2005. W tej kategorii zwyciężyła Alicja Kraszewska, na drugim miejscu znalazł się Franciszek Gera, na trzecim Rafał Smoliński.
3) Dzieci z roczników 1999 – 2002. Najlepsza okazała się Karolina Zielińska, następnie Weronika Lewandowska, na trzecim miejscu uplasował się Oskar Januszczak.
Następną konkurencją był WYŚCIG NA DYSTANSIE 25 m o nagrodę Wójta Gminy Nieporęt, który również był podzielony na 3 kategorie wiekowe:
1) Dzieci z roczników 2006 – 2008. Tutaj tak jak w pierwszej konkurencji okazali się bezkonkurencyjni: pierwsze miejsce: Jan Olszewski, drugie miejsce: Rafał Raszkiewicz, trzecie miejsce: Kacper Karolak.
2) Dzieci z roczników 2003 – 2005. W tej kategorii wiekowej zwyciężył Rafał Smoliński, kolejno uplasowali się Rafał Burakowski i Franciszek Gera.
3) Dzieci z roczników 1999 – 2002. Najlepszy okazał się Kacper Senkowski, drugi był Oskar Januszczak, trzecie miejsce zajęła Zuzanna Strauchold.

Ostatnią konkurencją były STACJE NA CZAS, które polegały na pokonaniu 5 konkurencji w jak najkrótszym czasie. Pierwszą z nich było wyławianie skarbów, drugą zjazd ze zjeżdżalni, następną wyścig z piłką, kolejną holowanie rozbitka, ostatnią rzut do celu. Zadaniem zawodników było pokonanie wszystkich konkurencji w jak najkrótszym czasie.
Konkurencja była podzielona na 2 kategorie wiekowe:
1) Dzieci z roczników 2006 – 2008, w której zwyciężył Wiktor Wenerski, na drugim miejscu znalazł się Rafał Smoliński, natomiast na trzecim Aleksandra Kotwas.
2) Dzieci z roczników 1999 – 2003. Pierwsze miejsce należało do Franciszka Gera, drugie miejsce zajęła Weronika Lewandowska, natomiast trzecie Krystian Podstawka.

W czasie, gdy sędziowie zliczali wyniki, prowadząca zawody krążyła po widowni z pytaniami dotyczącymi świąt. Dzieci, które prawidłowo odpowiedziały mogły liczyć na prezent w postaci słodyczy. Jedną z atrakcji był pokaz zumby, które przeprowadziły gimnazjalistki. Następnie ratownicy Legionowskiego WOPR przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Zawodów Mikołajkowych, m.in.: p. Beacie Brejnakowskiej, p. Annie Wenerskiej, p. Jovanie Djurowić, p. Ewie Tomszys, p. Katarzynie Buczkowskiej, p. Marcinowi Buczkowskiemu, p. Marcinowi Czerwińskiemu, p. Marcinowi Zawiślakowi, p. Piotrowi Gałce, Legionowskiemu WOPR organizatorzy składają podziękowania
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do zobaczenia za rok!Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów