Fala dzwięku IMPROVISiON

Projekt IMPROVISiON jest kontynuacją działań Grupy Swobodnej Improwizacji, która powstała z inicjatywy Andrzeja Turczynowicza w 1977 roku.

Wernisaż Amokart w Biuro-Galerii w Otwocku 29 kwietnia 2011 roku zaczynił IMPROVISiON w aktualnym składzie:

Nina Nu – głos, bęben
Andrzej Turczynowicz – gitara, bęben
Marcin Krzyżanowski – wiolonczela elektryczna
Mieczysław Eligiusz Litwiński – głos, skrzypce, harmonium, instr. perkusyjne

IMPROVISON zrealizował ścieżkę dźwiękową do audiowizualnego performance’u „OMAGGIO a LUIGI RUSSOLO”, światowa premiera odbyła się podczas DALLA POLONIA ’13 w ramach festiwalu „Isola del cinema” w Rzymie 2013 roku.

Od tego czasu ze zmiennym natężeniem zespół wprowadza słuchaczy w swoje nastroje, czerpiąc z energii ludzi i miejsca. Niebagatelną rolę w ich muzycznym kreowaniu rzeczywistości ma zapraszany gość, który przede wszystkim jest wybitną osobowością swojego instrumentu, ale z koncertu na koncert jest niespodzianką dla słuchaczy.

Ich muzykę można usłyszeć na antenie programu trzeciego Polskiego Radia jako prowadzącą czytaną tam powieść Papusza.

g.19.30 Grupa ETC w projekcie „Schowek 2×6”

Druga odsłona projektu Grupy ETC, polegającego na pracy nad sztuką Georgesa Pereca „Schowek Parmentier” poprzez szereg eksperymentalnych koncertów. Tym razem zajmiemy się sztuką Pereca pod kątem jej związków z dramatem Luigiego Pirandella „Sześć postaci w poszukiwaniu autora scenicznego”. Teatralny koncert muzyki eksperymentalnej na wokal, gitarę oraz instrumenty perkusyjne.

Paweł Gawlik – wokal
Antoni Michnik – perkusjonalia
Klaudia Rachubińska – gitara

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych “Trzecia Fala”

dojazd: 705 i 734 (przystanek Białobrzegi)

wstęp wolny!