Festiwal muzyczny w Białobrzegach

Souvenir de Tanger to warszawski producent muzyczny, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. W 2014 roku wydał dwie płyty (”I” i ”II”), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA. Swoją muzykę prezentuję w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej. „Niezwykła pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Fantomy i halucynacje.”

Łukasz Ciszak jest improwizującym gitarzystą. W swojej muzyce łączy swobodną improwizację, rozszerzone techniki, field recordings i elektronikę.
Współpracował z Arszynem, XVP, oraz muzykami zespołu Noisegarden. Jego nagrania ukazały się m.in. w wydawnictwach Few Quiet People, Wounded Knife i XVP.
Od 2004 prowadzi wydawnictwo SQRT, wydające nagrania z kręgu improwizacji i eksperymentalnej elektroniki. Poza twórczością solową, gra w improwizującym trio HUN, oraz w post-punkowym Sorry Sluts na perkusji.
http://c300.sqrt-label.org/

Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój by za chwilę przemienić go w totalny chaos. Soniczne opium. Kroczy przed czterema potężnymi królami, tak jakby będąc ich przewodnikiem. Wyruszysz za nim?

Dotychczas w Fali wystąpili m.in.:
Jacaszek, Krzysztof Knittel, Piotr Kurek, Tomasz Mirt, Polpo Motel, Grupa w Składzie (Konikiewicz, Kasprzyk i Kurtis), Gerard Lebik, Fischerle (Mateusz Wysocki), Micromelancolie, Łukasz Kacperczyk i wielu innych.

wstęp wolny!

dojazd:
autobusy 705, 734 (Żerań FSO)