Kiermasz świąteczny i bajka dla dzieci „KOLOROWA PANI WIOSNA”

Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie zaprasza 9 kwietnia 2011 r., o godzinie 11.00 na bajkę dla dzieci pt. „KOLOROWA PANI WIOSNA”, w wykonaniu Teatru Banasiów.

Tego samego dnia w godzinach 10.00 – 15.00 odbędzie się KIERMASZ WIELKANOCNY, na którym będzie można zakupić ozdoby i prezenty świąteczne oraz wiele niepowtarzalnych przedmiotów wykonanych ręcznie. Kiermaszowi towarzyszyć będzie wernisaż malarstwa Barbary Stelmach, haftu krzyżykowego Beaty Budzik i obrazów wykonanych w technice decoupage Anny Piesio.

Zapraszamy do odwiedzenia Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie, ul. Dworcowa 9a.

KOLOROWA PANI WIOSNA

Jeszcze resztki zimy zalegają szarymi plamami i próbują zwrócić na siebie uwagę, jeszcze Przedwiośnie kąsa nocnymi przymrozkami, a już w pałacu Słońca jest ważne zebranie.

Księżyc, pan nieboskłonu i koloru niebieskiego, Mars, władca czerwonej planety i koloru czerwonego oraz najjaśniej i najcieplej królujące Słońce, rządzące kolorem żółtym wysyłają posłańców na Ziemię. Zaniosą trzy najważniejsze kolory, którymi Malarz i Ogrodnik ozdobi świat na przyjście pięknej i kolorowej Pani Wiosny. Bocian zaniesie kolor czerwony, Baranek niebieski, a Kurczak żółty.

Wysłannikom chce przeszkodzić Kruk, poddany wiedźmy Czarnodziury, która karmi się wszystkimi barwami. Wciąga je w swoje przepastne wnętrzności i nigdy nie wypuszcza i jak się uda odebrać wysłannikom kolory, to da Malarzowi te, które lubi najbardziej – czarny, szary i szarobury.

Czy Barankowi, Bocianowi i Kurczakowi uda się na czas dotrzeć do Malarza?
Czy Malarz zdąży pomalować i ozdobić świat?
Czy przyjdzie do nas Kolorowa Pani Wiosna<