Koncert kwartetu smyczkowego Akademii Muzyki O!SMYKI

Program koncertu 17.11.2013r.

1. W. A. Mozart – Eine kleine nachtmusik Icz.
2. A. Dvorak – Humoreska
3.E. Elgar – Salut d’Amour
4. J. Brahms – Hungarian Dance No. 5
5. E. di Capua – O sole Mio
6. S. Yradier – Cielito Lindo
7. H. Mancini – Moon River
8. G. Shearing – Lullaby of birdland
9. J. Lennon&P. McCartney – Get Back
10. J. Lennon&P. McCartney – Yesterday
11. C. Gardel – Tango from “Scent of a Woman”
12. A. Piazzola – Adios Nonino

AKADEMIA MUZYKI O!SMYKI Z KĄTÓW WĘGIERSKICH

We wrześniu 2013 r. na terenie naszej Gminy rozpoczęła działalność Akademia Muzyki O!SMYKI. Założyli ją młodzi absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Anna Lubiak-Osmycka oraz Michał Osmycki.

Muzycy ci kilka lat temu zamieszkali w Kątach Węgierskich i od tego czasu planowali założenie tu placówki artystycznej. „Muzyka jest tym, co nas odrywa od codzienności, pozwala nam wyrazić siebie i swoje uczucia. Chcemy podzielić się pasją z tymi, którzy szukają drogi rozwoju artystycznego, chcą pięknie przeżyć ważne dla siebie wydarzenia, czy po prostu spędzić twórczo wolny czas”- mówi Anna Lubiak-Osmycka.

Nauczyciele Akademii są zawodowymi koncertującymi muzykami, z bogatym doświadczeniem estradowym i artystycznym. Jednocześnie posiadają odpowiednie wykształcenie pedagogiczne. Anna Lubiak-Osmycka od 5 lat pracuje w Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie jako nauczyciel gry na wiolonczeli. Praktykę pedagogiczną odbywała w kraju i za granicą (Wenezuela). Michał Osmycki współpracował z gwiazdami polskiego kina. Udzielał konsultacji z gry na skrzypcach Andrzejowi Chyrze podczas przygotowań do roli skrzypka w filmie „Magiczne drzewo”.

Oferta Akademii skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz do osób niepełnosprawnych. Akademia oferuje naukę gry na pianinie, keyboardzie, skrzypcach, wiolonczeli, a także lekcje śpiewu klasycznego i rozrywkowego. Prowadzony jest również nabór na lekcje gry na gitarze. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.osmyki.pl

W czerwcu br. odbył się koncert inauguracyjny Akademii Muzyki w Sali Widowiskowej Ratusza w Legionowie.

17 listopada 2013 r. o godz. 18:30 zapraszamy do GOK-u w Nieporęcie na koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego z udziałem pedagogów Akademii Muzyki O!SMYKI. W koncercie udział wezmą: Wojciech Proniewicz-skrzypce, Michał Osmycki-skrzypce, Kamil Walasek-altówka oraz Anna Lubiak-Osmycka – wiolonczela. Program koncertu będą stanowić przeboje muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.
TEN TEKST ZOSTAŁ POPRAWIONY PRZEZ AUTOMAT (strong | strong | )