„Moje kanadyjskie wędrówki” spotkanie z podróżnikiem – Marek Łasisz

Podczas spotkania wyruszymy w podróż do jednego z największych krajów na świecie. Zobaczymy ważne kanadyjskie miasta takie jak Ottawa, Toronto oraz Montreal. W Toronto pójdziemy do China Town oraz obejrzymy karaibski karnawał zwany Caribaną. Wynajmiemy także samochód i pojedziemy na północ do dzikiego Algonquin Park oraz odwiedzimy pierwszą polską osadę w Kanadzie. Oczywiście wybierzemy się także nad wodospad Niagara i będziemy podziwiać piękno kanadyjskiej przyrody. Nasza wirtualna podróż będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami oraz filmami

O wykładowcy:
Marek Łasisz – archeolog (absolwent UW), kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata (absolwent UJ), doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych. Uczestnik wypraw na tereny Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej.
We współpracy z Ośrodkami Kultury i Uniwersytetami Trzeciego Wieku zrealizował ponad 170 wykładów podróżniczych i popularnonaukowych ilustrowanych własnymi, często unikalnymi fotografiami oraz filmami.