Strefa Podmiejska zaprasza na premierę

Już 18 listopada w niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie odbędzie się premiera spektaklu „Księżyc i magnolie” w wykonaniu grupy teatralnej „Strefa Podmiejska”.

Producent, reżyser, scenarzysta, sekretarka, banany i orzeszki. A to wszystko umieszczone w hollywoodzkim gabinecie lat trzydziestych, czyli Księżyc i magnolie. Tak w skrócie można scharakteryzować zbawną historię opartą na faktach, a opisującą powstawanie filmu Przeminęło z wiatrem.

Producent David O. Selznick zamyka się w swoim gabinecie z reżyserem Victorem Flamingiem oraz scenarzystą Benem Hechtem. Mają 5 dni i nocy na to, aby powstał nowy scenariusz filmu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że Ben nie zna treści książki. Przeczytał tylko jedną stronę i doszedł do wniosku, że to….. chała. Producentowi i reżyserowi nie pozostaje nic innego, jak szybkie streszczenie powieści – odgrywają przed nim wszystkie sceny, jedna po drugiej. Bez możliwości wyjścia z gabinetu Selznika. Tylko sekretarka – panna Poppenghul – donosi orzeszki i banany…

To spektakl, pełen zabawnych dialogów i sytuacji; to walka o uznanie, sukces i pozycję. To także sztuka ukazująca walkę o własne marzenia. A kto mógłby przedstawić ją lepiej, niż grupa ludzi, która swoje marzenia i pasje realizuje już od 11 lat.

Obsada:
Kamil Krzyżanowski (David Selznick)
Marcin Warpas (Ben Hecht)
Robert Kosto-Olechowski (Victor Fleming)
Karolina Bilińska (Miss Poppenghul)

Zapraszamy na premierę 18 listopada o godzinie 20.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie.

Po raz drugi spektakl będzie grany 2 grudnia, również o godzinie 20.00.

Zdjęcia zrobiono na próbie spektaklu