Zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej DK 61

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W związku z kolejnym etapem budowy wiaduktu kolejowego w ciągu DK61 w ramach rozbudowy DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem, planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Przez kolejne dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku (3-7 i 10-14 października) w rejonie wiaduktu wyłączony z ruchu zostanie 1 pas. Ruch odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną, a w czasie szczytów komunikacyjnych, kierowany ręcznie. Prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej uwagi.

Harmonogram wyłączenia pasa ruchu zakłada:

  • od 3 do 7 października br. zamknięty pas w stronę Legionowa,
  • od 10 do 14 października br. zamknięty pas w stronę Zegrza.

Wykonawca będzie demontował szalunki i zabezpieczał spód ustroju nośnego konstrukcji obiektu przed korozją. Ponadto montowany będzie kolektor. Trwają prace związane z odwodnieniem obiektu. Pozostaje do wykonania odtworzenie torów, sieci: sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych oraz roboty wykończeniowe.

Na pozostałym odcinku DK61 pomiędzy Legionowem, a Zegrzem prace będą mogły ruszyć po pozyskaniu decyzji o Zezwoleniu na realizację Inwestycji drogowej (ZRID). W tej sprawie Mazowiecki Urząd Wojewódzki prowadzi postępowanie administracyjne. Szacujemy, że decyzję otrzymamy na przełomie 2022/2023.

17 października, na wskazanym wyżej odcinku, zawieszony zostanie ruch wahadłowy, a tym samym przywrócony zostanie ruch w obu kierunkach.

Źródło GDDKiA

i Starostwo Powiatowe w Legionowie